זה לא ממש התחום שלי אבל…

תאריך: יום חמישי, י"ב תמוז, התשע"ג, 20 ביוני 2013, 11:30-13:00
מיקום: אולם טדי

 

עיסוקים רבים מכוונים את בעליהם להתמחות בתחומים מובחנים ומוגדרים. אלא שבמציאות – הגבולות רופפים ותחומים רבים משפיעים ורלוונטיים אחד למשנהו: הפסיכולוגיה לפוליטיקה, הספורט לבריאות, המתמטיקה לקבלת החלטות וכד'. הדוברים במליאה זו הנם מומחים מובילים בתחומם, ומומחיותם זו מעניקה להם תובנות מרתקות על תחומים שלכאורה אינם ממש התחום שלהם. 

 

מנחה:

גברת תמר איש שלום, ישראל:

 גברת תמר איש שלום, הינה המגישה הראשית של חדשות ערוץ 10. בעבר היא הגישה את תוכנית הבוקר של הערוץ. לפני כן, שימשה איש שלום ככתבת ערוץ 2 באירופה ולאחר מכן הגישה את תוכנית הלילה של הערוץ, "אולפן לילה".

 

דוברים:

מר דיוויד אקסלרוד, ארה"ב:

דייוויד אקסלרוד הוא המנהל של המכון לפוליטיקה באוניברסיטת שיקגו. בעבר כיהן כיועץ בכיר לנשיא אובמה וכאסטרטג בכיר במערכת הבחירות השנייה של אובמה ב-2012. בנוסף היה יועץ פוליטי בכיר לנשיא ביל קלינטון. אקסלרוד, בעברו כתב פוליטי של "שיקגו טריביון", הינו מייסד החברה AKPD Message and Media and ASGK Public Strategies.

 

פרופסור דן אריאלי, ישראל/ארה"ב:

דן אריאלי מכהן כפרופסור לפסיכולוגיה וכלכלה התנהגותית בקתדרה ע"ש ג'יימס ב. דיוק באוניברסיטת דיוק והוא חבר מייסד של The Center for Advanced Hindsight אריאלי הוא מומחה בקבלת החלטות וכלכלה התנהגותית ומחבר רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס", "לא רציונאלי ולא במקרה" ו"לא רציונאלי אבל לא נורא" וספרו האחרון "האמת (הכנה) על חוסר הכנות".

 

פרופסור דניאל כהנמן, ישראל/ארה"ב:

דניאל כהנמן הוא חוקר בכיר בבית הספר ע"ש וודרו ווילסון לעניינים ציבוריים ובינלאומיים, המתמחה בפסיכולוגיות שיפוט וקבלת החלטות, כלכלה התנהגותית והפסיכולוגיה של העונג (הדוניסטית). הוא גם פרופסור אמריטוס לפסיכולוגיה ועניינים ציבוריים בבית הספר ע"ש וודרו ווילסון, פרופסור אמריטוס בקתדרה ע"ש יוג'ין היגינס לפסיכולוגיה באוניברסיטת פרינסטון, ועמית במרכז לרציונאליות באוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 2002 זכה פרופסור כהנמן בפרס נובל לכלכלה.

 

גברת שרון סטון, ארה"ב:

שרון סטון היא שחקנית, מפיקה, במאית, פעילה חברתית והומניטארית. היא הופיעה ביותר מ-50 סרטים, היתה מועמדת לפרס האוסקר על הופעתה ב"קאזינו", וזכתה בפרסי גלובוס הזהב ו"אמי". סטון היתה במשך עשרים שנה יו"ר המגבית העולמית של המכון האמריקני לחקר האיידס (amFar) והיא היו"ר התרבותי של YALA, הארגון המקוון לשלום במזרח התיכון. היא מרצה אורחת באוניברסיטת הרווארד וזכתה בפרס הפעילה הומניטארית מטעמה. סטון היא חברה ותומכת ראשית של המכון ההימאלאיי האמריקני וכובדה בפרס הצדקה העולמי, בתואר אביר ומפקדת לספרות מטעם ממשלת צרפת, פרס הומניטארי מטעם המגבית לזכויות האדם וקיבלה את תואר אזרחית השנה של לוס אנג'לס.