המדיה החדשה – האם עדיין מתחדשת?

תאריך: יום חמישי, י"ב תמוז, התשע"ג, 20 ביוני 2013, 09:15-11:00
מיקום: אולם טדי

 

האינטרנט, המדיה החדשה והרשתות החברתיות משפיעים על (כמעט) כל תחום בחיינו. עם אצבע על הצג  - כול משתמש  הוא מלך. עצמאי לצאת אל מסעות מרתקים, להשתייך לקהילות וירטואליות חובקות עולם, ולגלות ואף ליצור עולמות חדשים. מהן הטכנולוגיות החדשות אותם מובילי המדיה החדשה מתכננים להעמיד לרשותנו מחר?

 

מנחה:

 

ד"ר יוסי ורדי, ישראל:

יוסף ("יוסי") ורדי הוא "מלאך" השקעה ויזם היי-טק ויו"ר "איטרניישונל טכנולוג'יס". הוא צבר כ-40 שנות ניסיון בייסוד, הובלה וסיוע לבניית יותר מ-70 חברות היי-טק והיה משקיע מייסד ויו"ר בעבר של "מיראביליס בע"מ", יוצרת תוכנת המסרים המיידיים הפופולרית ICQ, אשר נרכשה ע"י AOL, שבה הוא משמש עדיין כיועץ. לשעבר כיהן כמנכ"ל משרדי הפיתוח והאנרגיה, כיו"ר "כימיקלים לישראל", יו"ר חברת הנפט הלאומית של ישראל וכן כיו"ר כבוד של מוכן ירושלים. הוא חבר בפורום הכלכלי העולמי והיה חבר המועצה המייעצת של בנק ישראל, מועצת המנהלים של מפעל ה"בונדס" הישראלי, מועצת הנאמנים של האוניברסיטה העברית ושל האוניברסיטה הפתוחה. הוא קיבל (פעמיים) את פרס ראש הממשלה על מפעל חיים בזכות פיתוח תעשיות ההיי-טק בישראל, זכה בתואר "יזם השנה" ובפרס הכלכלה ע"ש רומיניסיארו מטעם אוניברסיטת תל אביב.  

 

דוברים:

 

מר רנה אוברמן, גרמניה:

רנה אוברמן הוא מנכ"ל דויטשה טלקום. בעבר כיהן כמנכ"ל טי-מובייל אינטרנשיונל וכחבר במועצת המנהלים לתקשורת ניידת של דויטשה טלקום. בנוסף, הוא סגן הנשיא של איגוד התעשייה הגרמני ביטקום מאז שנת 2007.

 

מר טים ארמסטרונג, ארה"ב:

טים ארמסטרונג הוא היו"ר והמנכ"ל של AOL. הוא כיהן כנשיא הפעילויות של "גוגל" ביבשת אמריקה והיה חבר בוועדת התפעול של החברה. ארמסטרונג היה מעורב בייסוד (יחד עם אחרים) של מספר חברות אינטרנט, כולל  Associated Content (שנמכרה ל"יאהו") ו-Patch (שנמכרה ל-AOL).

 

מר מארק בניוף, ארה"ב:

מארק בניוף הוא המייסד, היו"ר והמנכ"ל של salesforce.com, חברת מחשוב ענן. בניוף כיהן כסגן-נשיא בחברת "אוראקל" והיה יו"ר משותף של ועדת הנשיא לייעוץ בנושאי טכנולוגיות מידע במהלך כהונתו של הנשיא בוש. הוא חבר במועצת המנהלים של הוועדה לעידוד פילנתרופיה של תאגידים, מכהן במועצת הנאמנים של אוניברסיטת דרום קליפורניה וחבר במועצת המנהלים של "סיסקו". בניוף הוא גם מחברם של שלושה ספרים, ביניהם רב-המכר "מאחורי הענן".

 

מר ריצ'ארד גלפונד, ארה"ב:

ריצ'ארד גלפונד הוא מנכ"ל "איימאקס" (IMAX), אחת מחברות טכנולוגיית הבידור המובילות בעולם. בעבר הוא כיהן כיו"ר משותף, מנכ"ל משותף וסגן-נשיא של החברה. גלפונד הוא יו"ר מועצת הנאמנים של קרן סטוני ברוק בע"מ, הקשורה לאוניברסיטת סטוני ברוק, והוא חבר מועצת המנהלים של "עמיתי המדע ברוקהייבן", חברת הניהול של המעבדות הלאומיות ברוקהייבן. הוא חבר מועצת המנהלים של המועצה האטלנטית, חבר האקדמיה האמריקאית לקולנוע ושימש כיו"ר ועדת ההיגוי להנצחת מעבורת החלל "קולומביה". 

 

גברת וויילי דאי, ארה"ב:

וויילי דאי היא מייסדת משותפת של קבוצת הטכנולוגיה "מארוול". היא האשה היחידה הנמנית על מייסדי חברה גלובלית לחצאי-מוליכים, ומאז ייסודה בשנת 1995, היא סייעה להפיכתה של "מארוול" לאחת מחברות הצמרת בתחום חצאי-המוליכים העולמי. על תרומותיה לטכנולוגיה ולחברה, השבועון "ניוזוויק" כלל את דאי ברשימת "150 נשים המשנות את העולם", "פורבס" כלל אותה ברשימת "100 הנשים המשפיעות ביותר בעולם" ורשת CNN אינטרנשיונל הציגה אותה במסגרת הסדרה "נשים מובילות".

 

מר מוריס לוי, צרפת:

מוריס לוי הוא יו"ר ומנכ"ל קבוצת "פובליסיס", קבוצת הפרסום והתקשורת השלישית בגודלה בעולם. תחת הנהגתו הפכה קבוצת פובליסיס למעצמה גלובלית של רשתות תקשורת משולבות (פרסום, דיגיטל, מדיה, בריאות ויחסי ציבור). הוא חבר במועצה המייעצת הבינלאומית של המועצה ליחסי חוץ בניו יורק, מועצת הקרן של הפורום הכלכלי העולמי בז'נבה, והמועצה המפקחת של החברה הפיננסית אדמונד דה רוטשילד. הוא היה מייסד משותף של המכון הצרפתי לחקר הפרעות מוח ושדרה (ICM) ומשתתף באופן צמוד בפיתוח המכון. לוי זכה בתארים של "קצין בכיר של מסדר ההצטיינות הלאומי" ו"מפקד בלגיון הכבוד הצרפתי". ביוני 2013 העניקה לו אוניברסיטת תל אביב את התואר ד"ר לפילוסופיה לשם כבוד.

 

 מר רוברט לוקסיו, ארה"ב:

 רוברט לוקאסיו הוא מנכ"ל ויו"ר Liveperson Inc."". לוקאסיו ייסד את החברה בתור "סיבאריט אינטראקטיב בע"מ", אשר פיתחה תוכנת פלטפורמה של רשת קהילתית בשם TOWN. הוא היה המייסד והמנכ"ל של "סיבאריט מדיה בע"מ" (שכונתה IKON), מפתחת של "קיוסקים" ציבוריים אינטראקטיביים שעשו אינטגרציה של סרטי וידיאו אינטראקטיביים עם יכולות פרסומיות ומסחריות. לוקאסיו הגיע לרשימה הסופית של המועמדים לתואר "יזם השנה" של העיר ניו יורק מטעם "ארנסט אנד יאנג" בשנים 2001 ו-2008.