האם מחר יהיה יותר טוב?

תאריך: יום רביעי, י"א תמוז, התשע"ג, 19 ביוני, 2013, 14:30-16:00
מיקום: אולם אוסישקין

 

למרות שחכמינו לימדונו: "איזהו עשיר השמח בחלקו" (פרקי אבות ד, א ), נדמה שלעיתים אין גבול לתיאבון האנושי. מהכול אנו רוצים יותר – הכנסה גבוהה יותר, בריאות טובה יותר, שנים ארוכות יותר, מנהיגות איכותית יותר, חיי חברה מרתקים יותר, וכמובן, אושר מושלם יותר. עד כמה המחר יגשים את חלומותינו? ואם כן, האם הפיכת החלום למציאות כרוכה גם בהשלכות שליליות ובסכנות לקראתן יש להיערך?

 

 

מנחה:

מר אורן נהרי, ישראל:

אורן נהרי הוא ראש דסק חדשות החוץ בערוץ 1. הוא גם עורך ספרים, מגיש בטלוויזיה וברדיו ופרשן מומחה לעניינים בינלאומיים בעיתונות המודפסת. הוא מגיש את התוכנית "השעה הבינלאומית" ברשת ב' וכן משמש כמרצה באוניברסיטת ת"א 

 

 

דוברים:

  

ד"ר דיוויד ב. אגוס, ארה"ב:

ד"ר דיוויד ב. אגוס הוא פרופסור לרפואה ולהנדסה בבית-הספר לרפואה ע"ש קק ובבית הספר להנדסה ע"ש ויטרבי באוניברסיטת דרום קליפורניה ועומד בראש מרכז ווסטסייד לחקר הסרטן הומרכז לרפואה מולקולרית יישומית באוניברסיטת דרום קליפורניה. הוא אחד הרופאים המובילים בעולם בתחום המחקר והטיפול בסרטן, ומייסד משותף של שתי חברות חלוציות לרפואה אישית, "נאוויגניקס"  ו"פרוטאומיקה יישומית". אגוס הוא מוביל עולמי בטכנולוגיות ובגישות חדישות לרפואה על בסיס אישי. ספרו הראשון של ד"ר אגוס, "הקץ למחלות" יצא לאור בשנת 2012 והגיע למקום הראשון ברשימת רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס", וכן היה נושא לסידרה ברשת הטלוויזיה הציבורית (PBS). הוא כתב ספר חדש בשם "מדריך קצר לחיים ארוכים", העתיד לצאת לאור בינואר 2014 בהוצאת סיימון אנד שוסטר.

 

פרופסור דניאל גילברט, ארה"ב:

דניאל גילברט הוא פרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת הרווארד החוקר את טבעו של האושר האנושי. הוא מחבר רב המכר הבינלאומי, "להיתקל באושר", שתורגם ליותר מ-25 שפות וזכה בפרס החברה המלכותית לספרי מדע בשנת 2007.

 

גברת אייאן חירסי-עלי, סומליה/הולנד:

אייאן חירסי עלי היא עמיתה במכון אנטרפרייז האמריקני והמייסדת של מוסד AHA, ארגון לזכויות נשים. היא כיהנה כחברת פרלמנט מטעם VVD (המפלגה העממית לחופש ודמוקרטיה) בהולנד. חירסי-עלי הייתה מחברת התסריט של כניעה, סרט על דיכוי נשים בתרבויות מוסלמיות שמרניות וכתבה מספר ספרים וביניהם חיבורה הביוגרפי, "כופרת".

 

ח"כ יאיר לפיד, ישראל:

 ח"כ יאיר לפיד הינו שר האוצר ומייסד המפלגה הגדולה בכנסת ה-19, מפלגת "יש עתיד". לפיד שימש כמגיש "אולפן שישי" של ערוץ 2 וכתב טור שבועי בעיתון "ידיעות אחרונות". הוא כתב שבעה ספרים, כתב את תכנית הדרמה "חדר מלחמה" וכיכב בסרט "שירת הסירנה". לפיד נמנה כאחד מ-36 הישראלים הגדולים בכל הזמנים בסקר הכללי של ynet לשנת 2005