שיחת היום עם אילנה דיין

תאריך: יום חמישי, י"ב תמוז, התשע"ג, 20 ביוני 2013, 16:30-18:15
מיקום: שוורץ

  הזדמנות להכיר מקרוב ומזוויות לא שגרתיות אורחים נבחרים מבין באי הועידה שסיפור חייהם הנו מסכת מרתקת של הישגים, יצירה ומנהיגות. שיחה אישית עם צעירים, וגם מבוגרים שרוחם צעירה, החולמים ופועלים ליצור מחר טוב יותר. 

 

מנחה:

 

גברת אילנה דיין, ישראל:

אילנה דיין היא מגישת סדרת תוכניות התחקיר "עובדה" בערוץ 2. היא גם מרצה בנושא חופש הדיבור באוניברסיטת ת"א. הוא היתה מפיקה, עורכת וכתבת בגלי צה"ל והכתבת הראשונה בתולדות התחנה. דיין זכתה בפרס מטעם הקרן החדשה לישראל על תמיכתה בזכויות האדם בישראל ולתואר הכבוד "אבירת איכות השלטון" בתחום התקשורת 

 

 דוברים:

 

הנשיא שמעון פרס וגב' שרון סטון משוחחים עם נציגי תנועת "יאללה – מנהיגים צעירים" הפועלים למען פיוס אזורי:

 

הנשיא שמעון פרס, ישראל:

מר שמעון פרס הינו נשיא מדינת ישראל. פרס שירת כחבר כנסת במשך 48 שנים, תקופת החברוּת הארוכה ביותר בכל תולדות הכנסת. הוא שירת כשר ב-12 ממשלות ופעמיים כיהן כראש ממשלה (1984-1986, 1995-1996), סגן שר הביטחון תחת דוד בן-גוריון ולוי אשכול (1959-1965), שר האוצר (1988-1990), שר הביטחון (1974-1977, 1995-1996) ושר החוץ (1986-1988, 2001-2002).  ב-1994, זכה פרס בפרס נובל לשלום יחד עם ראש הממשלה, דאז, יצחק רבין ויאסר ערפאת "עבור מאמציהם ליצירת שלום במזרח התיכון".ב-2007 נבחר שמעון פרס לנשיאה התשיעי של מדינת ישראל.

 

גברת שרון סטון, ארה"ב:

שרון סטון היא שחקנית, מפיקה, במאית, פעילה חברתית והומניטארית. היא הופיעה ביותר מ-50 סרטים, היתה מועמדת לפרס האוסקר על הופעתה ב"קאזינו", וזכתה בפרסי גלובוס הזהב ו"אמי". סטון היתה במשך עשרים שנה יו"ר המגבית העולמית של המכון האמריקני לחקר האיידס (amFar) והיא היו"ר התרבותי של YALA, הארגון המקוון לשלום במזרח התיכון. היא מרצה אורחת באוניברסיטת הרווארד וזכתה בפרס הפעילה הומניטארית מטעמה. סטון היא חברה ותומכת ראשית של המכון ההימאלאיי האמריקני וכובדה בפרס הצדקה העולמי, בתואר אביר ומפקדת לספרות מטעם ממשלת צרפת, פרס הומניטארי מטעם המגבית לזכויות האדם וקיבלה את תואר אזרחית השנה של לוס אנג'לס.

 

גברת מונא רביע- מצרים; גברת חנאן חראת' – מרוקו; מר מוניר אבו סאיבה, הרשות הפלסטינית; מר נמרוד בן-זאב, ישראל

 

מר דיוויד אקסלרוד, ארה"ב:

דיוויד אקסלרוד הוא המנהל של המכון לפוליטיקה באוניברסיטת שיקגו. בעבר כיהן כיועץ בכיר לנשיא אובמה וכאסטרטג בכיר במערכת הבחירות השנייה של אובמה ב-2012. בנוסף היה יועץ פוליטי בכיר לנשיא ביל קלינטון. אקסלרוד, בעברו כתב פוליטי של "שיקגו טריביון", הינו מייסד החברה AKPD Message and Media and ASGK Public Strategies. 

 

הרב דוד סתיו, ישראל:

הרב דוד סתיו הוא רב העיר שוהם, יו"ר ארגון רבני צהר ומועמד לתפקיד הרב הראשי של מדינת ישראל. הרב סתיו הוא בוגר ישיבת מרכז הרב ומוסמך לדיינות ע"י הרבנות הראשית לישראל.  הרב סתיו מרצה במדרשה לנשים באוניברסיטת בר אילן, מגיש תוכנית שבועית בטלוויזיה וכותב טור על פרשת השבוע בעיתון "ישראל היום".