כלכלת ישראל – האם נערכת למחר?

תאריך: יום חמישי, י"ב תמוז, התשע"ג, 20 ביוני 2013, 14:30-16:00
מיקום: אורן 3

 

 בחודשים האחרונים התבשרו אזרחי ישראל כי ארצם ניצבת בפני איומים כלכליים משמעותיים וכי ידרשו להטות כתף ולשלם מסים רבים יותר. מסתבר אחרי הכול שהמשק הישראלי מושפע אף הוא מן המשבר העולמי. האם, למרות השפל העולמי, יכולה הכלכלה הישראלית לשמור על חסינותה ולהוסיף לצמוח? כיצד ניתן לטפח את יתרונותיה היחסיים של ישראל ולסגלה לכלכלת המחר? כיצד תתמודד הממשלה החדשה עם אתגרים אלו ?

 

מנחה:

מר חגי גולן, ישראל:

חגי גולן הוא עורך ראשי של העיתון הכלכלי, גלובס. בעבר הוא היה עורך החדשות ועורך משנה של העיתון. גולן מגיש תוכנית אקטואליה שבועית ברדיו 103FM. ובעבר הגיש תוכנית יומית ברדיו 99 בשם "עסקים באוויר". הוא פרשן כלכלי בתוכניות טלוויזיה בכל הערוצים.

 

דוברים:

 

 

מר מרטין וולף, בריטניה:

מרטין וולף הוא פרשן כלכלי ראשי בעיתון "פייננשל טיימס", לונדון. הוא זכה בתואר מפקד מסדר האימפריה הבריטית (CBE) בשנת 2000 עבור "שירותים לעיתונאות פיננסית". מר וולף הוא עמית כבוד בקולג' נאפילד ובקולג' קורפוס קריסטי באוניברסיטת אוקספורד, עמית כבוד במכון אוקספורד למדיניות כלכלית (אוקסוניה) ופרופסור כבוד באוניברסיטת נוטינגהאם.

 

מר אינאס סעיד, ישראל:

מר אינאס סעיד הוא מנכ"ל אלפנאר (מגדלור, בערבית), ארגון בהנהגה ערבית המתמחה בפיתוח משאבי אנוש. סעיד כיהן כמנכ"ל "גליל תוכנות" ובעבר החזיק במישרות ניהול ב"נוקיה", "סטראטוס טכנולוג'יס" בבוסטון והאגף לטלקומוניקציה של פס רחב ב"ECI" ישראל. ב-2010 נבחר על ידי "דה מרקר" כאחד מבין 101 האנשים המשפיעים ביותר בישראל, בזכות מאמציו לפיתוח היי-טק בגליל ובמגזר הערבי.

 

מר יאיר סרוסי, ישראל:

יאיר סרוסי מכהן כיו"ר הדירקטוריון של בנק הפועלים. הוא משמש כיו"ר "פועלים שוקי הון" וכיו"ר הועדה הניהולית של קרן פועלים בקהילה. הוא הנשיא הקודם של איגוד הבנקים הישראלי וחבר בחבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

פרופסור יוג'ין קנדל, ישראל:

פרופסור יוג'ין קנדל הוא ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה. מכהן כפרופסור לכלכלה בקתדרה ע"ש אמיל שפאייר, מנהל המרכז לשווקים ומוסדות פיננסיים ויו"ר לשעבר של החוג לכלכלה באוניברסיטה העברית, ירושלים. קנדל הוא בין מייסדי המכון הישראלי למימשל תאגידי, עורך כתב-העת "שווקים פיננסיים" ואחד העורכים בביטאון למחקר כלכלה יישומית.

 

גברת עפרה שטראוס, ישראל:

עפרה שטראוס היא יו"ר מועצת המנהלים של קבוצת שטראוס-עלית. קודם לכן היתה מנכ"ל "שטראוס" ו"סלטי שטראוס". שטראוס היא חברת חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית החל משנת 2002, חברת הוועד הפועל של הסוכנות היהודית והיתה יו"ר (משותף) של ועדת המשנה לגיוס החברה הישראלית. בעבר כיהנה כיו"ר ארגון "אמץ לוחם" והיתה יו"ר המגבית המקומית של ויצ"ו.