הקמפוס כפרשת דרכים בחייו של צעיר יהודי

תאריך: יום רביעי, י"א תמוז, התשע"ג, 19 ביוני, 2013, 16:30-18:00
מיקום: אורן 4

 

 מרבית הצעירים היהודיים בתפוצות מבלים שנים משמעותיות מחייהם בקמפוס. למרביתם זו היציאה הראשונה מהרשת התומכת והמגוננת של המשפחה והקהילה. הם נחשפים בקמפוס לשוק החופשי של רעיונות, דעות והתארגנויות – המערערים לא פעם על מוסכמות קודמות ומעצבות חדשות. האם כלל ניתן ליצור עוגן יהודי בסביבה סטודנטיאלית משוחררת ורחוקה מהבית?, האם ניתן למקד את החיפוש אחר החדש, המלהיב והצעיר בחיזוק זהות יהודית עתיקה? ואם לא די בכך, כיצד מתמודד הסטודנט הצעיר עם גילויי דה-לגיטימציה כנגד ישראל בקמפוס בו הוא לומד?

 

מנחה:

 

גברת אלאנה ניוהאוס, ארה"ב:

אלאנה ניוהאוס היא העורכת הראשית של כתב העת טאבלט, העורכת לשעבר של נקסטבוק ולשעבר עורכת תרבות ואמנות של "פורוורד".

 

דוברים:

 

גברת אנדי גרגלי, הונגריה:

 אנדי גרגלי היא יו"ר האיחוד האירופי של סטודנטים יהודים, ארגון גג של 34 אגודות ארציות של  סטודנטים יהודים באירופה ובברית המועצות לשעבר. היא שימשה בעבר כמנהלת הלוגיסטיקה של הוועידה המוסלמית-יהודית (MJC).

 

גברת רייצ'ל גרינספן, ארה"ב:

רייצ'ל גרינספן הינה עמיתה בתוכנית עמיתי ממשל, תוכנית של עשרה חודשים של פרויקט "מסע". התוכנית מהווה הזדמנות למנהיגים צעירים לעבוד במשרדים ממשלתיים וללמוד על האווירה הפוליטית הישראלית. דרך התוכנית, גרינספן משמשת כעוזרת מחקר במכון שלום הרטמן. היא בוגרת אוניברסיטת קורנל, שם סיימה לימודיה בשנת 2012 עם תואר בממשל ולימודי המזרח התיכון. בזמן לימודיה כיהנה כנשיאת ארגון "צדק" וכן כגבאית במניין עצמאי.

 

פרופסור מארק יודוף, ארה"ב:

פרופסור מארק יודוף הוא נשיא אוניברסיטת קליפורניה. בעבר שימש כנגיד אוניברסיטת טקסס וכנשיא אוניברסיטת מינסוטה. יודוף גם היה הדיקן של בית הספר למשפטים וסגן-נשיא בכיר ומנהל ראשי של אוניברסיטת טקסס, אוסטין, והוא מומחה למשפט חוקתי, חופש ביטוי ודיני חינוך.

 

מר גידי מרק, ישראל:

גידי מרק הוא מנכ"ל "תגלית Birthright"  ישראל. הוא היה העובד הראשון של "תגלית" ושירת כמנהל המבצעים בשלב התכנון של הפרויקט וכן כמנהל הבינלאומי לשיווק וליחסי קהילה. בעבר עבד מרק כדיפלומט במשרד החוץ של ישראל ושירת בשגרירויות ובקונסוליות באיסטנבול, בון וניו יורק.

 

מר נתן שרנסקי, ישראל:

נתן שרנסקי מכהן כיו"ר הסוכנות היהודית לארץ ישראל. הוא היה אסיר ציון ומנהיג במאבק על זכותם של יהודי בריה"מ לעלות לישראל, וכן היה דובר של התנועה לזכויות האדם. שרנסקי ייסד את מפלגת ישראל בעלייה וכיהן בארבע ממשלות ברציפות, כשר וסגן ראש הממשלה. הוא מחברם של שלושה רבי מכר, וזכה במדליית הכבוד של הקונגרס האמריקני ובמדליית החירות הנשיאותית של ארה"ב.