המייקרים: כשטכנולוגיה, יצירתיות ו'עשה זאת בעצמך' נפגשים

תאריך: יום חמישי, י"ב תמוז, התשע"ג, 20 ביוני 2013, 16:30-18:00
מיקום: אשכול 3

כשכמעט כל מוצר כיום הוא תוצאה של ייצור המוני בולטת לה תופעה חדשה הסוחפת מיליוני אנשים ברחבי העולם. אנשי טכנולוגיה פונים לאמירה יצירתית עצמאית ומשלבים את הרקע הטכנולוגי שלהם ביצירות מעשה ידיהם. הכירו את תנועת ה- MAKE, זרם חדש של קהילת יוצרים עצמאיים, ה'מייקרים'.

 

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים החליט לשמש בית למייקרים בישראל ולחשוף את פעילותם המגוונת לציבור הרחב. בפאנל יוצא דופן זה, המייקרים יציגו את היצירות שלהם, ביטוי לשיח פורה בין יצירתיות, חדשנות וטכנולוגיה – המוביל ליוזמות עצמאיות ומפתיעות.

 

 

מנחה:

ד"ר יוסי ורדי, ישראל:

יוסף ("יוסי") ורדי הוא "מלאך" השקעה ויזם היי-טק ויו"ר "איטרניישונל טכנולוג'יס". הוא צבר כ-40 שנות ניסיון בייסוד, הובלה וסיוע לבניית יותר מ-70 חברות היי-טק והיה משקיע מייסד ויו"ר בעבר של "מיראביליס בע"מ", יוצרת תוכנת המסרים המיידיים הפופולרית ICQ, אשר נרכשה ע"י AOL, שבה הוא משמש עדיין כיועץ. לשעבר כיהן כמנכ"ל משרדי הפיתוח והאנרגיה, כיו"ר "כימיקלים לישראל", יו"ר חברת הנפט הלאומית של ישראל וכן כיו"ר כבוד של מוכן ירושלים. הוא חבר בפורום הכלכלי העולמי והיה חבר המועצה המייעצת של בנק ישראל, מועצת המנהלים של מפעל ה"בונדס" הישראלי, מועצת הנאמנים של האוניברסיטה העברית ושל האוניברסיטה הפתוחה. הוא קיבל (פעמיים) את פרס ראש הממשלה על מפעל חיים בזכות פיתוח תעשיות ההיי-טק בישראל, זכה בתואר "יזם השנה" ובפרס הכלכלה ע"ש רומיניסיארו מטעם אוניברסיטת תל אביב.

 

 

משתתפים:

 

מר אייל גבר, ישראל:

אייל גבר הוא אמן מדיה דיגיטאלית, עם 18 שנות ניסיון בטכנולוגיות תלת ממד. אייל עושה שימוש ברקע האמנותי והטכנולוגי שלו לפיתוח סימולציות מחשב של רגעי קיצון, להדפסת רגעי שיא אלה ולהפיכתם לפסלים מרשימים המשקפים טכנולוגיה מתקדמת. אייל למד בבצלאל, האקדמיה לאמנות ועיצוב

 

מר יואב קליינר, ישראל:

יואב קליינר הוא מייקר מוכשר. כל חייו המקצועיים הוא היה בתפקידים שונים בחברות הי-טק.

ליואב אין תארים מרשימים, הוא לא זכה בפרסים יוקרתיים, ומעולם לא הוביל פעילות משנה עולם… עד כה. ובכל זאת, אמו של יואב מאמינה שמצפה לו עתיד מזהיר.

 

 מר יריב בש, ישראל:

יריב בש הוא המנכ"ל והמייסד של ספייס איי אל – הצוות הישראלי בתחרות בינלאומית להנחתת חללית לא מאויישת על הירח. מטרת ספייס איי אל היא להפוך את ישראל למדינה השלישית שתנחית חללית על הירח וע"י כך לדחוף דור שלם של ילדים לחינוך מדעי וטכנולוגי בישראל, בדומה לאפקט שיצרה תוכנית אפולו האמריקאית. ספייס איי אי הינה עמותה רשומה, כאשר כל הכנסותיה הינן לקידום חינוך ומדע ישראלי. יריב בש הוא מהנדס חשמל, בוגר אוניברסיטת תל אביב, והוביל בעברו צוותי פיתוח בתחומי ה-GPS, DSP, וההנדסה לאחור. בזמנו הפנוי, יריב משתתף ומארגן אירועי יצירתיות בארץ ובעולם.

 

גברת ליאת סגל, ישראל:

ליאת סגל היא אמנית ניו מדיה המשלבת בעבודותיה אמנות פלסטית ומוזיקה עם אלקטרוניקה, תוכנה ומכניקה. סגל, המגיעה מרקע טכנולוגי ומדעי, רותמת את הטכנולוגיה כחומר גלם ומשתמשת בה לבניית מכונות ומייצגים הקושרים בין העולם הפיזי ועולמות וירטואליים ודיגיטליים.ליאת היא בוגרת התכנית הבין-תחומית למצטיינים ובעלת תואר שני במדעי המחשב וביולוגיה, אוניברסיטת תל אביב, עבדה כחוקרת במעבדות החדשנות של מייקרוסופט ולימדה באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל, ובמכון הטכנולוגי בחולון.

 

גברת מיכל רינות, ישראל:

מיכל רינות היא מעצבת אינטראקציה שמגיעה מרקע של פסיכולוגיה קוגניטיבית. היא חברת סגל בכירה במכון טכנולוגי חולון, והיוזמת והמקימה של המעבדה לאינטראקציה במכון, מרכז ייחודי של מחקר והוראה סביב עיצוב אינטראקציה. עבודותיה, שמציעות איכויות חדשות של אינטראקציה בין אנשים לאוביקטים ובין אנשים לאנשים אחרים, הוצגו ופורסמו בתערוכות ובכנסים בינלאומיים.